Cesty domů pokračují

Každá televizní stanice touží po úspěšném seriálu, který by mohla mít zařazený do večerního vysílacího času. To bylo i přáním Primi, jíž po ukončení Velmi křehkých vztahů takovýto seriál v nabídce chyběl. Trvalo poměrně dlouho, než se podařilo zlanařit zajímavý námět, jenž by stál za převedení na obrazovky. Cesty domů vychází s toho nejprostšího námětu, nepřátelství dvou rodin, jenž má velice brzy otestovat velká zkouška. A to hned v několika rovinách. Hlavy rodin Rudolfa s Petrem čeká pátrání po člověku stojícím na počátku této nevraživosti. Náhle vše nevypadá až tak černobíle a je tu i jistá šance napravit všechny chyby a omyly.

Avšak k tomu je potřeba ujít ještě pořádný kus cesty, na němž jim mohou být inspirací jejich děti. Šimon s Vendy již s principu pokračují v rodinných tradicích a vyvádějí si naschvály. Jenže ono netrvá dlouho, aby si uvědomili, že jejich motivace je úplně jiná, než u otců. V jejich případě je žene něco mnohem silnějšího, než je nenávist. A čím více času spolu tráví, tím jsou si jistější svými city. Ač povinnost velí válčit, srdce jim nedává jinou možnost, než milovat. Zatracovaná láska sice nemá dlážděnou cestu, to ale nic nemění na tom, že jsou oba ochotni se jí vydat. A nakonec nezbývá nic jiného ani ostatním, než toto pouto začít respektovat.

Shakespearovký příběh tak opětovně ukazuje svou univerzálnost. Dá se na něm stavět i o několik staletí později a to ve velkolepém epickém vyprávění, které oproti originálu má šanci na šťastný konec. Petr s Rudolfem totiž přítomností společného nepřítele dostávají šanci začít přehodnocovat své názory a možná si i vzpomenout na chvíli, kdy ještě byly přátelé. Na ty doby, kdy jejich životy byly mnohem veselejší. Ničemu však není konec, seriál Cesty domů online si pro diváky připravil nespočet dějových zvratů, z nichž se nejednomu s hrdinů pořádně zatočí hlava. Dobrodružství s objevovaní totiž nikdy nekončí, zvláště v tom seriálovém, kde je potřeba udržovat jistou dávku napětí.